sieciowa biblioteka alternatywna
wróć na stronę główną

Powrót do spisu treści


Jacek Poreda

WEGANIZM
czyli powrót do natury


Poprzednie rozdziały

14. Nowy styl życia.

Weganizm to nie tylko jedzenie. Wydaje się, że to całkowita zmiana filozofii życiowej. Przyjazne nastawienie do otoczenia, pełna szacunku i miłości współegzystencja. To życie zgodne z naturą. To pro-pagowanie zdrowego życia, odrzucenie używek, poparcie dla ekologii, pokoju. To zmiany w podejściu do zdrowia. Szacunek dla naturalnych metod leczenia, a nie dla leków chemicznych. Potępienie doświadczeń na zwierzętach.
Szczegółowe wskazówki w tych tematach znajdziesz w naszych innych pozycjach:
Naturalne leczenie nowotworów.
Leczenie naturalne.
Ewangelia zdrowia.
Weganizm to kompleksowe podejście do zagadnień zdrowia i szczęścia.

15. Bajka dla dorosłych.

Jest taka społeczność, która dożywa 130-140 lat. Stulatkowie są pełni życia i energii. Nie znają tam chorób, trosk, żyją długo i szczęśliwie.
Pomyślałeś, że to bajka, ale tak jest w rzeczywistości. Hunzowie, bo o nich mowa, żyją z dala od cywilizacji i są szczęśliwi. Mają nie-wiele, ale to, co mają, w zupełności im wystarcza. Nie mają trosk, poli-cji, żyją we wzorowym porządku społecznym. Dlaczego?
Bo nie znają stresów i problemów cywilizowanego świata. Nie zajmują się polityką i nie oglądają TV. Nie patrzą z zawiścią na sąsiada, bo wszyscy mają prawie tyle samo, niewiele, ale wystarczająco.
Ich dieta jest prosta, zawiera to wszystko, czego organizm potrze-buje. Podstawa posiłków to placki z pełnego zboża, suszone i świeże owoce, zwłaszcza morele, warzywa z własnych ogrodów. Mleka i mięsa prawie nie używają, jeśli już, to od święta, jako luksus. Mają zdrowe powietrze i zdrowe pożywienie.
My, ludzie cywilizowani, daleko odeszliśmy od tego modelu. Jeśli sami nie wrócimy, nie patrząc na innych, to nadal będzie coraz gorzej. Wybór zależy tylko od każdej jednostki.
Masz przed sobą naukę i twoją sprawą jest, czy z niej skorzystasz.
Drogi przyjacielu
Oferujemy ci literaturę o tematyce zdrowotnej, dla ciała i dla duszy.
Nasz adres:
J.K.Poreda
43-100 Tychy
P.O. Box 70
Żyjemy zgodnie z zasadami, które głosimy. Zapraszamy.
Lędziny, ul. Lędzińska 222

Poprzednie rozdziały


Powrót do spisu treści

sieciowa biblioteka alternatywna
wróć na stronę główną